Wat gebeurt er eigenlijk achter de schermen voordat een nieuw product van Tuinderij Vers in de schappen ligt? Wij spraken met Tamara, productontwikkelaar bij Tuinderij Vers, over haar afwisselende werkdag, de samenwerking met Vezet en Albert Heijn, en natuurlijk haar favoriete product.
Wat doet een productontwikkelaar bij Tuinderij Vers?
De afdeling productontwikkeling van Tuinderij Vers werkt nauw samen met de productontwikkelaars van Vezet. Vezet krijgt de briefing van Albert Heijn en maakt de eerste concepten voor nieuwe producten. Zodra een product in Brielle geproduceerd gaat worden, komt Tuinderij Vers in beeld. Wij denken mee over de verpakking, houdbaarheid, ingrediënten en productiewijze. Ook voeren we houdbaarheidstesten uit en leggen we de opbouw van producten vast. Zo zorgen we er samen voor dat elk nieuw product niet alleen lekker en vernieuwend is, maar ook praktisch en betrouwbaar in de productie.
Een werkdag als productontwikkelaar.
Geen dag is hetzelfde. De ene dag ben je vooral bezig met administratie, het vastleggen van gegevens en het maken van stappenkaarten. De andere dag sta je in de keuken om samples te bereiden voor houdbaarheidstesten, keuringen of gewoon om te controleren of een recept klopt en het gewenste resultaat geeft. Vaak is het een combinatie van beide: administratie en creatief bezig zijn met eten.
Foodtrends en inspiratie
De trend van lokaal en seizoensgebonden eten spreekt ons erg aan. Met een paar ingrediënten kun je vaak verrassend veel gerechten maken iets waar wij ook zelf graag mee experimenteren.
Favoriet product
Eén van de producten waar we zelf geen genoeg van krijgen, is de Lunchsalade Couscous Falafel, een echte aanrader!